Saça Kına Nasıl Yakılır ? Kınayla saç boyama

0

Kınayla saç boyama, Saç kınası nasıl yakılır,Kınayla saç boyama tarifi

Bilinen en eski güzellik yöntemidir kına. Tarih boyunca en zengininden en fakirine kadar tüm kadınlara güzellik katmıştır. Daha sonraki yıllarda kabilelerin işaretleri ya da inançlarını belirlemek için yapılan dövmelerde kullanılmıştır. Günümüzde hala güzellik konusunda kadınların vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. Bazı kadınlar doğal bulduğu için, bazı kadınlar ondan vazgeçemediği için hala saç boyarken kullanılır. Kınayla saçımızı boyarken bazı püf noktalar vardır. Örneğin kullanacağınız kınanın miktarı, çeşidi ya da saçınızın rengine göre içine katacağınız malzemeler değişmektedir. Saça kına yakmanın püf noktaları nelerdir?
Saça kına nasıl yakılır?

Saça kına yakılırken bilinmesi gereken ilk püf nokta kınanın kıvamıdır. Su ile kınayı karıştırırken ne çok sıvı nede çok katı olmamasına dikkat etmeliyiz.  Saç kınası nasıl hazırlanır ? Çünkü çok sıvı kına saçta durmaz, çok katı kına da saça istediğimiz gibi dağılmaz.

İkinci aşama saçınızın hangi tonda olduğudur. Koyu saçlara sahipseniz kınanın içine bir kaç damla limon suyu katabilirsiniz. Saç kınasının içine neler konulur? Daha kızılımsı bir renk verecektir. Ayrıca kullanacağınız elma sirkesi de saçınızı parlatacaktır. Bunlar haricinde içine zeytinyağı koyabilirsiniz. Bu da saçınızı beslerken kızılımsı ve güneşte parlayan tonu verecektir. Ağarmaya başlayan saçlarınız için içine birkaç adet ceviz kabuğunun yeşil kısmını katabilirsiniz. Tabi kaynatıp suyunu soğuttuktan sonra.
saça kına nasıl yakılır


Boyama esnasında kulak ve ensenizi mutlaka koruyun. Kına kozmetikler gibi olmadığından yıkama işleminden sonra kulak ve ensenizde kına kalmasını istemesiniz. Bunun için önlerinize saç bandı takabilir ense kısmınızı da topuz yapabilirsiniz.

Ellerinize eldiven giymeyi unutmayın. Saçınıza kına sürerken ellerinize de kına yakmış olursunuz. Boyama işlemi bittikten sonra saçınızı bir başkasının yardımıyla folyo ile kapatabilirsiniz. Daha sıcak olması kınanın daha çabuk nüfuz etmesini sağlar.

Kına yakma işlemini renk oturana kadar iki haftada bir tekrarlayabilirsiniz.

Paylaş.

Bir Yorum Yap