Saç Kabarmasını önlemek için,Kabaran saçlar için Çözüm

0

Saçın kabarmaması için maske ve şekillendirici önerisi ,

Kabaran saçlara sahip olmak kabus gibi bir durumdur.Saçlarınızı tam şekillendirmişken oradan buradan çıkan tülenmiş saçlar tüm keyfinizi kaçırır.Gün boyu saçınızla uğraşmaktan etrafınıza bakamazsınız 
Aslında kabaran saçlar için birkaç başarılı ve maliyeti ucuz yöntem var  hadi gelin bu yöntemlere hep birlikte bakalım
    Silikon Saç Serumu
    Silikon içeren saç serumları saçın her telini sararak onları düzgün bir hale getirir. Geniş dişli bir tarak kullanarak serumu saçınıza dağıtın. Daha sonra kurumaya bırakın ya da fön makinesi ile şekillendirin.

Saç kabarmaları için

Saç Kabarmasını önlemek için,Kabaran saçlar için Çözüm

    Sıcak Yağ Bakımı
    Haftada bir kere uygulayacağınız sıcak yağ bakımı saçınızın kütikül yapısını güçlendirir ve böylece saçınızın kabarmasını önler. Jojoba yağı içeren ürünleri tercih edebilirsiniz.
    Alkolsüz Ürünler Kullanın
    Birçok saç spreyi ve köpüğü yüksek oranda alkol içerir. Bu da saçınızın kabarmasına, elektriklenmesine neden olur. Alkolsüz saç ürünleri kullanın.
    Saçınızı Sık Sık Yıkamayın
    Saçınızı neredeyse her gün yıkıyorsanız, bundan vazgeçin. Çünkü saçta bulunan doğal yağlar kabarmaya karşı kullanabileceğiniz en güçlü silahtır. Eğer saçınızı yağlı hissediyorsanız kuru şampuan kullanabilirsiniz.

Kabaran saçlar için Çözüm

    Havlu ile Kurulamayın
    Saçınızı havlu ile kuruladığınız zaman kütikül yapısına zarar verirsiniz. Onun yerine yüksek emici özelliğe sahip olan microfiber havlu kullanın.
    Isıdan Koruyun
    Saç şekillendirici aletler de ısı nedeniyle saçınızın kabarmasına ve yıpranmasına neden olabilir. Bundan korunmak için saçınızı ısıya karşı koruyan sprey kullanın.

Saç Kabarmasını önlemek için,

 
    Saç Maşası Kullanın
    Eğer doğal olarak kıvırcık ya da dalgalı bir saçınız varsa bu yöntem size mantıklı gelmeyebilir fakat saç tutamlarını maşa ile bir araya getirmek gözle görünür bir şekilde saçınızın kabarıklığını giderecektir. 
Saç Düzleştirici iyi bir seçim olabilir.
Kıvırcık saçlarınız maşaya rağmen hala direniyorlarsa saç düzleştirici onların katili olacaktır.Bu yöntem bizim tarafımızdan da denemiş en etkili yöntemdir
Son olarak kalın telli ve gür saçlara sahip olan biri olarak yıllarca saçlarımın kabarması ile mücadele ettim.En son saç düzleştiriciler sayesinde saçlarımın kabarıklığı çok büyük oranda gitti.Ancak hala az bir kabarıklık vardı onu da urban’ın saç serumu ile hallettim.Alırken çok tereddütlydüm çünkü şişe hiç umut vadetmiyordu üstelikte 23.50 tl ama kullanınca dedim ki bu adamlar bu işi biliyor.Sizinde inatçı saçlarınız varsa üstüne bir de benimkiler gibi çalı gibi sertse mutlaka bu serumu kullanın derim
Paylaş.

Bir Yorum Yap