yağlı saçlar için şampuan,Yağlı saçlar için Çözüm

0

yağlı saçlar için bakım,yağlı saç için çözüm,saçı yağdan arındırmak için,saçları yağdan arındırmak için,yağlı saçlar için şampuan,yağlı saçlar için şampuan erkek,yağlı saç derisi,yağlı saçlar için bakım

Özellikle erkeklerin çok sık yakındıkları saç yağlanması sorunundan kurtulmak için öncelikle doğru şampuan seçimi yapmalısınız.İçeriğinde saç kremi bulunan 2 in 1 şampuanlardan uzak durun.Çünkü saç kremleri saçın yağlanmasını arttırıyor.Özellikle nemlendirici özellikli limon,çay ağacı yağı gibi saça bakım yapan bileşenleri içeren şampuanları tercih edin.Erkekler için clear ve head&shoulders şampuanları denemenizi tavsiye ederiz.

Sanılanın aksine saçtaki aşırı yağlanmanın nedeni saç derisinin kuru olması buna bağlı olarak sebum (yağ) salgısının artmasıdır.Ayrıca saçlarınızın yağlanmasının bir diğer nedeni de aşırı yağlı yiyecekler ve atıştırmalıklar tüketmektir.Özellikle cips ve çekirdek gibi kuru yemişler saçın yağlanmasını tetikler.

yağlı saçlar için şampuan,yağlı saç derisi

Çabuk yağlanan saçlara sahipseniz.Öncelikle sık saç yıkamaktan vazgeçmelisiniz ardından saç yapınıza uygun şampuan seçimi yapmalısınız birde size vereceğimiz saç maskelerini uygularsanız saçlarınızın yağlanması zaman içinde azalacaktır.Aşağıda 4 farklı yağlı saç maske tarifi verilmiştir.Size uygun olanı seçebilirsiniz.

Maske 1 ;

Malzemeler;

* bir tutam biberiye,
* bir tutam ısırgan otu
* bir tutam naneyi çay gibi demledikten sonra süzün.

İçine çeyrek limon sıktıktan sonra bu karışımı saç diplerine sürün.

Haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz

Maske 2 ;

4 yumurtayı çırpıp, bununla başınıza hafifçe masaj yapın. 15 dakika bekleyin. Sonra su ile yıkayın. Saçınızı bir bardak konyak ve bir bardak gül suyu karışımı ile durulayın.

  Maske 3 ;

  *Yağlı bir saç için en etkili bakım ürünü elma sirkesidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunuza bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırırsanız saçlarınızın daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya kavustuğunu göreceksiniz.

 Maske 4 ;

  *Bir diğer önerim ise Limon durulaması; yağlı saçlar için 1 limonun ince rendelenmiş kabuğu ve 1 tatlı kaşığı dolusu incekıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litreılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8bölümü eklenir ve durulama yapılır.

Paylaş.

Bir Yorum Yap